Mebloberek – „Swarzędz – odkryj na nowo!”

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Józefinkowej Gry Miejskiej Mebloberek. Mebloberek
to świetna rozrywka dla wielbicieli gier plenerowych i miłośników przygód. Biorą w niej udział rodziny, grupy oraz uczestnicy indywidualni. Gracze przemierzają wyznaczoną trasę na podstawie otrzymanej mapy, odnajdują kolejne miejsca z ciekawymi konkurencjami lub zadaniami – sprawnościowe lub logiczne. W tym roku przygotowaliśmy zmiany, których celem jest podniesienie atrakcyjności gry. Na uczestników czeka wiele konkurencji, wśród których będzie można wybrać do zrealizowania 7 -9. Do klasyfikacji punktowej zaliczane będą te konkurencje, które graczom udało się zrealizować najlepiej. Tegoroczny Mebloberek to okazja do odkrycia na nowo meblarskiej historii Swarzędza, okazja do odwiedzenia Swarzędzkiego Centrum Historii i Sztuki oraz zapoznania się z trasą Swarzędzkiego Szlaku Meblowego.

Start w trzech turach o godz. 11:00, 11:30, 12:00, jednak można do gry dołączyć pomiędzy kolejnymi startami. Obowiązują wcześniejsze zapisy – najlepiej za pomocą formularza znajdującego się na tej stronie. Po dokonaniu rejestracji każdy z graczy otrzyma potwierdzenie wraz z numerem startowym oraz godziną startu. Zapisy trwają do 30 kwietnia włącznie.
Ci, którzy nie zdążą, mogą zapisać się w Punkcie Startowym na swarzędzkim Rynku – jeśli na dana godzinę będą jeszcze wolne miejsca.

O kolejności startu decyduje kolejność zapisów przez internet.

Klasyfikacja będzie prowadzona w trzech kategoriach:

Gracz indywidualny (1 osoba)

Rodzina – minimum dwie osoby, w tym dziecko spełniające warunek różnicy pokoleń,
np. matka/ojciec – córka/syn, babcia/dziadek – wnuczka/wnuk

Grupa – od 2 do 10 osób, z wyjątkiem grup zorganizowanych (np. szkolnych, harcerskich), których liczba członków nie może przekraczać 20 osób

W kategorii grupowej i indywidualnej – osoby w wieku 13-17 lat biorą udział w grze wyłącznie z pisemną zgodą rodziców, opiekunów - do pobrania lub na starcie. Osoby przed ukończeniem 13 lat biorą udział w grze pod opieką rodziców/ opiekunów prawnych lub w grupach zorganizowanych pod opieką uprawnionej osoby pełnoletniej (np. nauczyciela, opiekuna drużyny harcerskiej).

O zwycięstwie w kategorii decyduje ilość zdobytych punktów. Na każdym stanowisku będzie czuwał instruktor oceniający poprawność wykonania zadania i przydzielający odpowiednią ilość punktów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody! Miejsca 1 – 4 w każdej kategorii – za zdobyte punkty. Pozostałe nagrody będą losowane wśród Graczy, którzy ukończyli grę.

Sponsorzy