Mebloberek –„Na szlaku dziejów”.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Józefinkowej Gry Miejskiej Mebloberek.Mebloberek to świetna rozrywka dla wielbicieli gier plenerowych i miłośników przygód. Mogą w niej brać udział rodziny, grupy oraz uczestnicy indywidualni. Gracze przemierzają wyznaczoną trasę i na podstawie otrzymanej mapy, odnajdują kolejne miejsca. Tegoroczny Mebloberek nawiązuje do jubileuszu 380-lecia lokacji miasta, a kolejno odwiedzane punkty czerpią z dziejów Swarzędza. Po drodze rozwiązują ciekawe zadania sprawnościowe i logiczne. Zwycięzcy każdej z trzech kategorii otrzymują atrakcyjne nagrody. Mebloberek 2018 będzie wielką przygodą ze swarzędzką historią!

Startujemy w trzech turach: o godz.10:30, 11:30, 12:30. Obowiązują wcześniejsze zapisy – najlepiej za pomocą formularza znajdującego się na tej stronie. Po dokonaniu rejestracji każdy z Graczy otrzyma potwierdzenie wraz ze wskazaniem numeru startowego oraz godziny startu. Zapisy trwają do 26 kwietnia br. włącznie. Ci, którzy nie zdążą, mogą zapisać się w Punkcie Startowym na swarzędzkim Rynku. Zostaną wówczas dołączeni do jednej z trzech tur startowych. O kolejności startu decyduje kolejność zapisów przez internet.

Klasyfikacja będzie prowadzona w trzech kategoriach:

  • Gracz indywidualny (1 osoba);
  • Rodzina - minimum dwie osoby w tym dziecko spełniające warunek różnicy pokoleń, np. matka/ojciec – córka/syn; babcia/dziadek – wnuczka/wnuk;
  • Grupa – od 2 do 10 osób, z wyjątkiem grup zorganizowanych (np. szkolnych, harcerskich), których liczba członków nie może przekraczać 25 osób.

W odniesieniu do kategorii grupowej i indywidualnej – udział osób w wieku 13-17 lat wyłącznie z pisemną zgodą rodziców lub opiekunów. Osoby młodsze niż 13 lat biorą udział w grze pod opieką rodziców/opiekunów prawnych lub
w grupach zorganizowanych pod opieką uprawnionej osoby pełnoletniej (nauczyciele, opiekunowie drużyn harcerskich itp.).

O zwycięstwie w danej kategorii decyduje ilość zdobytych punktów. Na każdym stanowisku będzie czuwał instruktor oceniający poprawność wykonania zadania i przydzielający odpowiednią ilość punktów.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody! Miejsca od 1 do 4 w każdej kategorii – za zdobyte punkty. Pozostałe nagrody będą losowane!

ZAPAMIĘTAJ: 29 kwietnia, start w godz. 11:00, 12:00 i 13:00, Rynek w Swarzędzu – niepowtarzalna, aktywna majówka w dobrym towarzystwie i na świeżym powietrzu! I jeszcze ważna informacja - udział w grze jest bezpłatny!

Fundatorzy nagród: